wtorek, 23 październik 2018 17:02

VIII ostrołęcki wieczór skupienia dla małżeństw i narzeczonych

Napisał
„Maryja fundamentem małżeństwa” to temat VIII ostrołęckiego wieczoru skupienia dla małżeństw i narzeczonych. Tym razem Mszę świętą ze świadectwem małżonków poprzedziła konferencja Doroty i Marka Choszczyków, małżeństwa z ponad dwudziestoletnim stażem, którzy na przykładzie historii własnego życia opowiedzieli, w jaki sposób Bóg był w nim nieustannie obecny.

Kiedy się prawdziwie zawierzy Maryi i czyni wszystko, co pochodzi z jej woli, opierając się na jej drodze, wtedy małżeństwo pięknie rozkwita – mówił Marek Choszczyk. – Małżeństwo może być sposobem na wspólne zbliżanie się do Boga. Poprzez miłość i wybaczanie sobie nawzajem, uświęcamy się. Miłość małżeńska oznacza czasem rezygnację z siebie, z miłości własnej. To jest zdolność poświęcenia siebie dla drugiego człowieka, jakim jest żona czy dzieci.

W wydarzeniu, oprócz par narzeczonych, uczestniczyły zarówno młode małżeństwa, jak i nieco starsze. – To spotkanie, można powiedzieć, było naszą wspólną randką z żoną – mówił jeden z uczestników. – Wieczory skupienia ubogacają człowieka i pogłębiają jego wiarę. Czasem warto się zatrzymać i wyciszyć w dobie ogólnej pogoni. Podczas wieczorów takich jak ten, można spotkać się z ludźmi, którzy przykładem własnego życia mogą zaświadczyć, że żyją zgodnie z tym, w co wierzą. Takie świadectwa są szczególnie cenne dla narzeczonych, których także dziś nie brakowało. Dzięki nim widzą, że jest to możliwe.

VIII ostrołęcki wieczór skupienia miał miejsce 20 października w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Następny odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Aleksandra Zdanowicz
Czytany 493 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png