środa, 01 sierpień 2018 10:08

Pielgrzymi wyruszyli z Ostrołęki

Z Ostrołęki po raz 25 wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy wymaszerowali po porannej Mszy świętej w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Według ks. Artura Damiańskiego, ojca duchowego łomżyńskiej pielgrzymki diecezjalnej, uczestnictwo w niej daje bardzo wiele – Przede wszystkim siły duchowe i pewną nadzieje na przyszłość. Pielgrzymka daje także radość życia i wiary. Dla osób, które idą pierwszy raz, jest to wielkie przeżycie. Można powiedzieć, że oni idą w nieznane. Są też takie osoby, które chodzą już długie lata i zawsze mają w sercu bagaż swoich intencji niesionych do tronu Matki Bożej.

Wśród pielgrzymów można było spotkać zarówno młodzież jak i osoby starsze. Każdy z nich miał własną intencję i powód, dla którego wyruszył. – Moja motywacją była moja prababcia, która poszła na pielgrzymkę w wieku 78 lat. Niestety jej już nie ma, ale stwierdziłam, że chciałabym kontynuować tradycje chodzenia na pielgrzymkę co roku – mówiła Maria.

Pielgrzymi z diecezji łomżyńskiej wyruszyli na Jasną Górę po raz 34. Do miejsca docelowego dotrą 13 sierpnia wieczorem.

AB