środa, 04 lipiec 2018 14:32

Trzy dni w murach klasztoru

Napisał
Kilkanaście dziewcząt odpowiedziało na zaproszenie sióstr Benedyktynek w Łomży, by spędzić czas na trzydniowych rekolekcjach powołaniowych. Do pełnienia woli Bożej potrzeba wiele męstwa, dlatego temat rekolekcji brzmi: „Miejcie odwagę żyć dla miłości”.

Przyklasztorna świątynia zadrżała od dziewczęcego uwielbienia. Przy wtórze gitary młode kobiety wyśpiewały Bogu swoją miłość. Zawierzyły się także prowadzeniu Ducha Świętego, bo jak zauważyła jedna z uczestniczek rekolekcji pełnienie woli Bożej jest ważniejsze niż pełnienie swojej własnej woli.

Rekolekcje to czas spotkania z Panem Jezusem, który chce pokazywać nam naszą drogę, dawać światło potrzebne do rozeznania powołania. Najważniejsze, to żeby w naszym życiu wypełniała się wola Pana Boga, bo on ma dla nas najlepszy plan – mówi Katarzyna, uczestniczka rekolekcji.

Dziś (04.06) mija drugi dzień rekolekcji. Uczestniczki wiele mają już za sobą, ale jak same zaznaczają najważniejsze dopiero przed nimi, bo rekolekcje są tylko wstępem do dalszego osobistego rozeznawania woli Bożej względem ich życia. Za nami zapoznanie się czyli zawiązanie wspólnoty, Eucharystia, wysłuchanie głoszonych przez księdza konferencji o powołaniu. Czekamy jeszcze na Adorację Pana Jezusa, spowiedź i modlitwę na zakończenie dnia – dodaje Katarzyna.

Rekolekcje odbywają się w Klasztorze Sióstr Benedyktynek w Łomży. Prowadzone są przez ks. Sławomira Bartnickiego, kapelana benedyktynek, który sprawuje sakramenty i głosi konferencje na temat odkrywania swojego powołania. W czasie tych trzech dni modlitwy i wyciszenia dziewczęta mogą też poznać Mniszki mieszkające w Łomżyńskim klasztorze i zapoznać się z charyzmatem zakonu założonego przez św. Scholastykę, rodzoną siostrę św. Benedykta z Nursji.

Beata Borkowska

Czytany 474 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png