poniedziałek, 25 czerwiec 2018 12:49

Wyruszą w drogę do Matki Pojednania – pielgrzymka do Hodyszewa

„Napełnieni zostaliśmy Duchem Świętym wraz z Maryją” – to hasło tegorocznej XVI Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Wiernym, którzy wyruszą na pątniczy szlak będą towarzyszyć relikwie św. Andrzeja Boboli.

Podczas tego trzydniowego wędrowania towarzyszą nam relikwie św. Andrzeja Boboli. Każdy może je wziąć i ponieść z odpowiednią intencją. Andrzej Bobola to patron pojednania, jednał religię katolicką z religią prawosławną, dbał też o pojednanie narodu Polskiego z innymi narodami, a w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie modlą się nie tylko katolicy – mówi ks. Andrzej Popielski, organizator pielgrzymki.

Nie tylko miejsce, ale także data pielgrzymki nie jest przypadkowa. 1 lipca, czyli w dniu w którym pielgrzymka dotrze do celu w Sanktuarium Matki Bożej pojednania będzie udzielane specjalne błogosławieństwo dzieci, kobiet w stanie błogosławionym i rodzin. W pielgrzymce weźmie też udział wielu ludzi młodych.

Mam 16 lat. Na pielgrzymkę do Hodyszewa idę pierwszy raz. Idziemy razem za znajomymi, z przyjaciółmi. Myślę, że będzie zabawnie i wesoło, razem z koleżanką będziemy prowadziły śpiew – mówi Katarzyna Tomaszczyk.

Tych, którzy zamierzają wyruszyć w drogę do Hodyszewa zapytaliśmy o najpotrzebniejsze rzeczy, które zabiorą ze sobą w trasę.

Zabieram ze sobą ubrania na każdą pogodę, płaszcz przeciwdeszczowy, czapkę, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, karimatę, wygodne obuwie – to jest najważniejsze, bo jednak idziemy przez 3 dni i picie, jest lato więc trzeba dużo pić, żeby się nie odwodnić – dodaje Katarzyna Tomaszczuk.

Sumując XVI Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej pojednania w Hodyszewie potrwa pełne trzy dni. Wyruszy w piątek 29 czerwca z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. Szczegółowe i informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Beata Borkowska