piątek, 01 czerwiec 2018 15:52

Wyszkowski koncert uwielbienia

Ponad 80 osób zaśpiewało wczoraj (31.05) podczas Koncertu Uwielbienia w Wyszkowie. Koncert organizowany jest w święto Bożego Ciała przez parafię Świętej Rodziny od trzech lat. Wykonawców przygotowała Jana Dąbkowska, na co dzień pracująca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie.

Trzy lata temu zaprosił mnie ksiądz proboszcz, żeby poprowadzić uwielbienie i tak już zostało. Jesteśmy już dla siebie jak jedna wielka rodzina – mówiła dla Radia Nadzieja Janina DąbkowskaCały czas zależało mi na tym, żeby połączyć Wyszków. Chciałam, żeby wszystkie parafie zjednoczyły się. Boże Ciało jest tylko raz w roku. Pan Jezus oddaje wtedy siebie w całości i dlatego to jest tak ważne, żeby w koncercie uczestniczyli wszyscy parafianie – dodała.

Założony cel udało się zrealizować, bo na placu przed kościołem tak dużej frekwencji podczas koncertu jeszcze nie było. Publiczność również brała czynny udział w uwielbieniu. Aby to ułatwić, dla chętnych przygotowano śpiewniki. W tym roku przed wyszkowianami wraz z młodzieżą i dorosłymi wystąpiły dzieci. Wszyscy wspólnie wykonali 17 utworów. Towarzyszył im zespół instrumentalny: Katarzyna Urbanowska (gitara), Michał Laskowski (instrument klawiszowy), Jan Lipert (perkusja), Maciej Wielk (bas), Adam Depta (gitara). Tegoroczny koncert został również wzmocniony profesjonalnym nagłośnieniem przez firmę Max Audio. Wydarzenie poprowadził ks. Adam Hryc – Taki koncert pomaga otworzyć się na uwielbienie i tym samym na Bożą łaskę. Podobne koncerty odbywają się też w innych miejscach w kraju. To jest dobry sposób, pomoc do tego, żeby na drodze wiary umacniać się jeszcze bardziej – mówił.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

MG