wtorek, 24 kwiecień 2018 17:07

Ostrołęka: Wartości chrześcijańskie u Norwida

Napisał
Cyprian Norwid to poeta nie tylko wyznający wiarę w Boga, lecz także czynnie ją realizujący w życiu. To głosiciel i świadek w jednej osobie. Piękno wielu jego wierszy zbiega się z postępowaniem codziennym i wypowiedziami w mowie i piśmie. Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA” w Ostrołęce już po raz 24. zorganizowało 14 kwietnia 2018 r. w swojej siedzibie Konkurs Recytatorski Poezji Cypriana Kamila Norwida.

Jury w składzie: ks. Robert Kaim SAC, Maria Jolanta Kusiak, Wiesław Janusz Mikulski przesłuchiwało uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z powiatów: ostrołęckiego, wyszkowskiego, makowskiego, ostrowskiego, przasnyskiego. Przed wystąpieniami recytatorów i śpiewających poezję Norwida z przesłaniem konkursu zapoznała Maria Jolanta Kusiak. O wartościach chrześcijańskich poety w kontekście współczesnego życia mówił Wiesław Janusz Mikulski.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych I miejsce zajęła Małgorzata Śmiarowska; II miejsce – Kinga Brysiewska; III miejsce ex aequo przyznano Julii Pulwin, Judycie Rejmentowskiej oraz Patrykowi Wekwejtowi.
W kategorii poezji śpiewanej I miejsce zdobył duet Diany Oleszczak i Mai Pliszki. W kategorii szkół średnich I miejsce zajęła Julia Płóciennik; II miejsce – Klaudia Bogdańska; III miejsce – Katarzyna Sęk. Wyróżnienia otrzymały Roksana Bełdycka i Marta Łada.
Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody książkowe, m.in. encyklopedie, słowniki, poezje C. K. Norwida.

Organizatorem Konkursu z ramienia „CIVITAS CHRISTIANA” była Maria Jolanta Kusiak.

Wiesław Janusz Mikulski
Czytany 454 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png