piątek, 09 marzec 2018 10:29

"24 godziny dla Pana" już dziś!

Już dziś w kościołach naszej diecezji ale też na całym świecie rusza piąty zaproponowana przez papieża Franciszka inicjatywa “24 godziny dla Pana” czyli całodniowa adoracja połączona z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty.

Polscy biskupi całym sercem wspierają zapoczątkowaną przez Ojca Świętego Franciszka inicjatywę „24 godziny dla Pana”, to piękny znak łączności z Kościołem powszechnym – mówił ks. Paweł Rytel-Andrianik rzecznik Episkopatu Polski.

Przypomniał też słowa papieża Franciszka zapowiadające tegoroczną edycję modlitewnej inicjatywy. „W każdej diecezji przynajmniej jeden kościół pozostanie otwarty przez 24 godziny bez przerwy, co stworzy sposobność do modlitwy adoracyjnej i do spowiedzi sakramentalnej” – pisał papież.

W tym roku inicjatywie towarzyszą słowa z Psalmu 130 „Ty udzielasz przebaczenia”. Ważne jest, by sobie uświadomić, że w tym samym czasie w kościołach na całym świecie trwa modlitwa, a wielu ludzi – również tych, którzy po latach powracają do konfesjonału – doświadcza Bożego miłosierdzia – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że Ojciec Święty Franciszek, inaugurując akcję, nie tylko zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź, ale sam jako pierwszy dał przykład. Podczas Wielkiego Postu 2014 roku w Rzymie po nabożeństwie pokutnym rozpoczynającym „24 godziny dla Pana”, Papież sam przystąpił do spowiedzi świętej, a następnie spowiadał tych, którzy oczekiwali w kolejce do jego konfesjonału. Podobnie było w kolejnych latach.

W Łomży całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się dzisiaj (09.03) w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i w kościele św. Andrzeja Boboli. Z sakramentu pokuty i pojednania podczas adoracji można skorzystać przez cały dzień w kościele Krzyża Świętego i w wyznaczonych godzinach w łomżyńskiej Katedrze. Natomiast nocna adoracja połączona z sakramentem pokuty i pojednania będzie miała miejsce w kościele pw. Bożego Ciała w Łomży. Początek w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej, a zakończenie w sobotę o godz. 18.00.

KAI/JE