poniedziałek, 20 listopad 2017 11:29

Młodzi ślubowali czystą miłość [FOTO]

Napisał

Liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny to święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Święta szczególnego, gdyż wspominając swoją patronkę i rozważając jej życie, a przede wszystkim jej heroiczną walkę i męczeńską śmierć w obronie swojej czystości, młodzi ludzie składają przyrzeczenie czystej miłości i przyjmują obrączkę czystości. Również tego dnia w Diecezji Łomżyńskiej ma miejsce immatrykulacja nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W tym roku uroczystej liturgii, podczas której dwadzieścia cztery osoby przyjęły obrączkę czystości, a dwadzieścia jeden stało się pełnoprawnymi członkami KSM-u, przewodniczył biskup Tadeusz Bronakowski, który młodym, zdecydowanym na przyjęcie pierścienia bł. Karoliny Kózkówny, zadał następujące pytania:

– Czy chcesz w duchu Ewangelii naśladować Chrystusa, aby twoje życie w szczególny sposób świadczyło o jego miłości i było znakiem przyszłego Królestwa?

– Czy chcesz, przy pomocy łaski Bożej i wstawiennictwa błogosławionej Karoliny, troszczyć się o czystość duszy i ciała?

– Czy chcesz trwać w czystości przedmałżeńskiej, by podobać się Bogu i zachować tę czystość Jemu samemu, bądź osobie, z którą Cię Bóg w przyszłości złączy węzłem małżeńskim?

Na wszystkie te pytania młodzi zgodnie odpowiadali „TAK”

Obrączka czystości bł. Karoliny jest dla każdego, kto pragnie zawierzyć swoje życie bł. Karolinie Kózkównie. Dla tych, którzy pragną wytrwać w czystości do ślubu, a potem w wiernej i czystej miłości małżeńskiej, a także dla tych, którzy realizując się w innym powołaniu, pragną przejść przez życie w czystej miłości bliźniego. Przyjmowany jest zarówno przez tych, którzy trwają w czystości, jak też przez tych, którzy pragną, mimo swoich słabości, powrócić do czystej miłości, podejmując na nowo walkę o czystość swojego życia i relacji z innymi.

Drugim, ważnym dla członków KSM-u wydarzeniem, było złożenie przyrzeczeń członkowskich przez nowych kandydatów. Dwudziestu jeden młodych ludzi, w obecności Biskupa Tadeusza Bronakowskiego, wypowiedziało tekst przysięgi: „Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Polsce, czynić dobro ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.” Od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Przyrzeczenie jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego KSMowicza. Zobowiązuje nas ono do nieustannej pracy nad sobą, kształtowania swojego serca i charakteru. Dlatego każdy z nas traktuje je bardzo poważnie – mówił jeden z członków KSM-u.

Uroczystość zakończył Wieczór Chwały i wspólna modlitwa, poprowadzona przez Wspólnotę Theoforos z Łomży.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Joanna Ekstowicz / Fot. Aleksandra Matejkowska

Czytany 784 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png