wtorek, 12 wrzesień 2017 10:42

Oazowiczka z Łomży przygotowuje Synod Biskupów

Dorota Andrzejewska animatorka zaangażowana w Ruchu Światło-Życie reprezentuje naszą diecezję w Rzymie, podczas Międzynarodowego Seminarium nt. „Kondycji młodych w Kościele”. To spotkanie jest wydarzeniem przygotowującym do XV Zwyczajnego Synodu Biskupów.

Zaproszenie do udziału w Seminarium było dla Doroty ogromnym zaskoczeniem gdyż propozycję udziału w Seminarium otrzymała będąc na wakacyjnej oazie. W trakcie oazy zadzwonił ks. Darek Niewiński i powiedział, że szukają osoby z językiem angielskim na wrzesień. Zapytałam czy mogę się zastanowić i otrzymałam krótką odpowiedź – nie – mówiła w rozmowie dla Radia Nadzieja Dorota Andrzejewska. aazzdOaza to był też czas, kiedy podejmowaliśmy temat naszego miejsca i posługiwania w Kościele, dlatego też uznałam, że to takie Boże wezwanie. A skoro Bóg i Kościół wzywa no to jadę – mówiła Dorota.

Międzynarodowe Seminarium nt. „Kondycji młodych w Kościele” rozpoczyna się dzisiaj (11.09) w Rzymie i potrwa do piątku. Polskę reprezentuje dwoje delegatów, jednym z nich jest przedstawicielka naszej diecezji.

JE (wzasiegu.pl)