wtorek, 25 lipiec 2017 14:46

Z wizytą u Joachima i Anny

To już tradycja, iż z okazji wspomnienia Joachima i Anny dziadków Jezusa, Biskup Łomżyński zaprasza dzieci wraz z dziadkami do ogrodów biskupich na wspólną zabawę. Na najmłodszych czekała moc atrakcji, a opiekunowie, mogli spędzić czas na wspólnych rozmowach.

Swojej radości ze spotkania nie ukrywał gospodarz spotkania biskup Janusz Stepnowski, który cieszył się z wielopokoleniowego spotkania.

Dobra zabawa nie może obyć się bez dobrych prowadzących. Tym razem w rolę wodzirejów wcielił się ks. Grzegorz Kierski i ks. Marek Ulatowski. To oni z zapleczem tanecznym z KSM-u w Kadzidle do zabawy porwali nie tylko dzieci, ale też babcie i dziadków.

Tym bardziej, że obecność wielu dziadków na tym spotkaniu to nie nowość. Jak zdradziła jedna z babć w zeszłym roku była z wnukami po raz pierwszy i tak się spodobało dzieciom, iż w tym roku po prostu nie mogło jej tu nie być – oczywiście z gromadką wnucząt.

Zresztą miłość i poświecenie dziadków było widać na każdym krok. Jak wyznała babcia siedmiu wnuków: wnuczki kocha się bardziej i trudno im czegokolwiek odmówić. Ale miłość jest wzajemna, bo dzieci zapytane za co najbardziej kochają swoich dziadków odpowiadały, że za czas razem spędzony, za opowieści historyczne i dobrą kuchnię. Bo przecież nikt nie zrobi takiego sernika jak babcia, ani nie nauczy piec naleśników. Tylko babcia i dziadek zawsze mają czas i cierpliwość. I na dodatek nie boją się deszczu. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy odpowiedzieli na zaproszenie biskupa, bo dobrej zabawie nie przeszkodził nawet pojawiający się deszcz.

Tym razem nie dopisała pogoda ale za to dopisali zarówno młodzi jak i starsi. I oby więcej takich międzypokoleniowych spotkań, w których wszyscy mogą się od siebie wiele nauczyć.

Joanna Ekstowicz (wZasięgu.pl)