poniedziałek, 12 czerwiec 2017 16:22

Pielgrzymka Mężczyzn w trosce o rodzinę

Pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie, to nie tylko oddanie czci Świętej Rodzinie z Nazaretu, ale przede wszystkim szukanie wzorca i pomocy nadprzyrodzonych w realizacji powołania bycia mężczyzną. Takim ponadczasowym wzorem mężczyzny, męża i ojca jest Św. Józef – piszą w zaproszeniu duszpasterze Sanktuarium Świętej Rodziny, które jest organizatorem wydarzenia.

Ten niezwykły Święty stanowi niepowtarzalny przykład dla wszystkich mężczyzn XXI wieku. Wierny i posłuszny przyjaciel Boga, człowiek sumienia i modlitwy, zatopiony w ciszy, zdolny do głębokiej refleksji i wielkiej wrażliwości moralnej. Bóg mu zaufał i on Go nie zawiódł. Po prostu stanął na wysokości powierzonego mu zadania. Ma odwagę prowadzenia trudnych rozmów i wsłuchiwania się w słowa. Nie podejmuje pochopnych decyzji. Nie kieruje się spontanicznymi odruchami. Nie ucieka od trudnych pytań i od twardej rzeczywistości, jak ci, którzy sięgają po alkohol czy narkotyk, albo, jak ci, którzy w obliczu trudności wycofują się z podjętych zobowiązań. Józef ma odwagę mierzyć się z prawdą o sobie, szukać swego powołania i realizować je w sposób heroiczny. Potrafi zawierzyć Bogu i zaufać człowiekowi. Św. Józef nie żyje dla siebie, lecz staje się bezinteresownym, Bożym darem dla innych. W sposób heroiczny zatroskany o rodzinę, wierny i odpowiedzialny. Potrafi kochać w sytuacji zupełnie wyjątkowej
i niepowtarzalnej w całej historii ludzkości. Kocha miłością odważną i widzialną, bo wcieloną w słowa i czyny.

Św. Józef przypomina mężom wszystkich czasów tę podstawową prawdę, że nie ma miłości małżeńskiej bez miłości rodzicielskiej. Obie te miłości są ze sobą nierozerwalnie złączone. Św. Józef streszcza w sobie to wszystko, co charakteryzuje szlachetnego, Bożego mężczyznę – potrafi kochać i pracować. To na pewno niepodważalny i jakże aktualny wzór, także w naszych czasach.

Dlatego też serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową pielgrzymkę, aby we wspólnocie mężczyzn, młodzieńców, mężów i ojców, zawierzyć siebie Świętej Rodzinie i dalej kroczyć drogą, którą wskazuje Św. Józef.

25 czerwca 2017 r. godzina 12.00

Program pielgrzymki:
– Msza Święta
– zawierzenie przybyłych mężczyzn, młodzieńców, mężów i ojców Świętej Rodzinie z Nazaretu
– procesja
– posiłek
– konferencja nt.: „Jak budować prawidłowe relacje w rodzinie”
– świadectwa
– zakończenie Koronką do Miłosierdzia Bożego

W sobotę, poprzedzającą pielgrzymkę, czyli 24 czerwca 2017 r.,  zapraszamy na warsztaty dla ojców: „Bliżej – pełna łączność”, które poprowadzone zostaną w godz. 9.00 – 18.00.

Więcej informacji: sanktuariumrodziny.pl

plakat wyszkow pielgrzymka a3 druk