piątek, 02 czerwiec 2017 15:07

Zmarł ks. Mariusz Stolarski

śp. ks. Mariusz Stolarski śp. ks. Mariusz Stolarski parafia Myszyniec
 W dniu wczorajszym, w godzinach wieczornych, po wieczną nagrodę do Pana odszedł ks. Mariusz Stolarski, wikariusz parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Przeżył 39 lat, w tym roku obchodził jubileusz 10-lecia kapłaństwa.

Ks. Mariusz pochodził z Kozła, święcenia kapłańskie przyjął w 2007 roku z rąk bpa Stanisława Stefanka. Pełnił posługę duszpasterską w Myszyńcu, Szelkowie, Zambrowie i Ostrołęce. Od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową.

W Wielki Piątek na antenie Radia Nadzieja dał świadectwo przeżywania swojej choroby w codziennym życiu kapłańskim.

To wielka strata dla nas wszystkich. Mariusz był wspaniałym człowiekiem, kolegą i kapłanem. Uczył nas przyjmować i nieść cierpienie. Staraliśmy się mu towarzyszyć w niesieniu krzyża, ale to on napełniał nas wiarą i nadzieją. To wielka strata. Niech Bóg da mu niebo – mówi jeden z jego współbraci w kapłaństwie.

Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Mariusza odbędą się 3 czerwca (sobota) w następującym porządku:

• o godz. 9.00 Msza św. żałobna w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce
  • o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Koźle.
Ciało śp. Ks. Mariusza Stolarskiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Koźle.

Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji śp. ks. Mariusza.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…