Media Diecezjalne

www.spesmedia.pl www.spesmedia.pl

Diecezjalne Radio Nadzieja 103,6 FM zostało powołane dekretem Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka. Twórcą i pierwszym dyrektorem diecezjalnej rozgłośni został ks. kan. Krzysztof Jurczak, który kierował nią przez kolejne 10 lat.
Program po raz pierwszy ruszył 2 grudnia 2001. Oficjalne otwarcie nastąpiło 6 stycznia 2002 roku. Od tamtej pory na trwałe wtopiliśmy się w życie regionu. Program nadajemy 24 godziny na dobę. Na antenie naszego radia można słuchać audycji społecznych, edukacyjnych, rozrywkowych, dyskusji informacyjnych a także najświeższych wiadomości lokalnych, z regionu diecezji łomżyńskiej oraz z kraju i świata.
22 sierpnia 2011 r. Biskup Stanisław Stefanek łącząc media diecezjalne powołał grupę medialną Centrum Edukacji Medialnej SpesMediaGroup
Od 1 stycznia 2012 roku CEM SpesMediaGroup jest wydawcą Diecezjalnego Radia Nadzieja 103, 6 FM oraz Tygodnika Diecezji Łomżyńskiej Głos Katolicki. W ramach grupy działają również Wydawnictwo Spes, Spespoligrafia, telewizja internetowa SpesTV.pl oraz portal internetowy lomzynskie24.pl.

W diecezjalnych strukturach medialnych istnieje także wiele innych, mniejszych działalności, takich jak portal ogłoszeniowy, portal młodych, klub honorowych abonentów radia - Bank Nadziei oraz inicjatywa PaM - Profilaktyka a Media, która powstała w wyniku współpracy Radia Nadzieja i ogólnopolskiego programu Profilaktyka a Ty.

Dyrektor: ks. mgr lic. Tomasz OLSZEWSKI

Zastępca dyrektora: ks. mgr lic. Tomasz Marek TRZASKA