20 kwietnia 2019

Napisał
WIELKA SOBOTA


Oz 6,1-2

Chodźcie, powróćmy do Pana. On nas zranił i On też uleczy, On to nas pobił, On ranę zawiąże. Po dwu dniach przywróci nam życie, a dnia trzeciego nas dźwignie i żyć będziemy w Jego obecności.


     „Chodźcie, powróćmy do Pana.”
Wielka Sobota. Dzień szczególnej ciszy i refleksji w oczekiwaniu na radość wielkanocną. Tę naszą refleksję może nieraz zakłócają ostatnie porządki świąteczne, zakupy czy inne prace, które chcemy pospiesznie wykonać przed Świętami, aby lepiej, piękniej przeżywać te dni radości paschalnej. Niemniej jednak spróbujmy tak ustawić nasze ostatnie prace i niezbędne sprawy, aby mieć czas na wyciszenie i refleksję. Wzywa nas do tego słowo zapisane przez Ozeasza proroka, które dziś czytamy podczas porannej modlitwy Liturgii Godzin: „Chodźcie, powróćmy do Pana”. Przyjmijmy te słowa jako wezwanie skierowane także do nas. Powróćmy do naszego Pana przez modlitwę, przez refleksję nad wielką miłością naszego Zbawiciela. Miłość tę nam pokazał w szczególny sposób oddając za nas Swe życie na Golgocie. Szczególnie dobrym miejscem dla tej modlitwy i medytacji może być świątynia, gdzie Chrystus Pan jest dziś wystawiony w tzw. Bożym Grobie. Niosąc dziś nasz koszyk z pokarmami do poświęcenia albo też przechodząc obok czy przejeżdżając w pobliżu kościoła – wejdźmy do jego wnętrza, zatrzymajmy się na moment modlitwy i adoracji przed Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie. Dziękujmy Mu za Jego miłość okazaną nam w ofierze naszego odkupienia. On bowiem przez Krzyż świat odkupić raczył!
Czytany 188 razy
ks. Jan Krupka

Ks. kan. Jan Krupka jest rzecznikiem Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej i wykładowcą Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jest jednym z redaktorów Głosu Katolickiego, a także konsultantem w Radiu Nadzieja. Od wielu lat przygotowuje codzienne rozważania ewangeliczne "Słowo Życia" emitowane na antenie diecezjalnej rozgłośni, a także w wielu miejscach w internecie.  

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png